P1160520W dniach 26-28 kwietnia 2017 r. odbędzie się seminarium „Rozwój lokalnego produktu turystycznego w oparciu o wielokulturowość i walory przyrodnicze”.

Szkolenie odbędzie się na Podlasiu, w regionie niezwykle cennym przyrodniczo, o bogatych wartościach kulturowo-etnicznych.

Tematyka seminarium obejmuje dość zróżnicowane zagadnienia. Znaczna część godzin dydaktycznych będzie poświęcona strategii rozwoju produktu turystycznego.  Wykłady przewidują również omówienie specyfiki rozwoju turystycznego Podlasia. Zajęcia warsztatowe będą dotyczyły przede wszystkim tworzenia i modyfikacji produktu turystycznego, jak również oraz metod zarządzania produktem. W nawiązaniu do realizowanych ćwiczeń odbędzie się również sesja wyjazdowa, podczas której uczestnicy zapoznają się z ofertą wybranych obiektów turystycznych między innymi w Pentowie i  w Kiermusach oraz z historią, architekturą i zagospodarowaniem turystycznym Tykocina i nadbrzeżnych terenów Narwi.

Uczestnicy zostaną zakwaterowani w gospodarstwie agroturystycznym „Kurnik Polski” pod Tykocinem. Będzie to również okazja do poznania działalności prowadzonej w tym obiekcie oraz wymiany doświadczeń zawodowych.

Tykocin to jedno z najstarszych i najciekawszych miast Podlasia. Atmosfera tego miasteczka została ukształtowana przez wielowiekowe współistnienie ludności żydowskiej i chrześcijańskiej.

Podczas seminarium nauczyciele będą mieli okazję poznać kulturę żydowską w Tykocinie,  natomiast w Supraślu tradycje i sztukę prawosławia.   

Bardzo ważna tematyka objęta również programem seminarium  dotyczy egzaminu zawodowego.  Zostanie ona zrealizowana  na zasadach współpracy z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Łomży. W ramach zajęć nauczyciele  wykonają ćwiczenia z zakresu konstruowania i oceniania zadań egzaminacyjnych.

Seminarium jest bezpłatne, koszt dojazdu do miejsca zakwaterowania ponosi szkoła. 

Program

Adres: 

Kolonia Tykocin Nowe Miasto 10,

16-080 Tykocin

Zofia Bończak-Plichta

nauczyciel konsultant

tel. (22) 729 73 02 w. 27

603-325-010

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.