Rozwoj turystyki obszarow wiejskich06Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie organizuje we współpracy z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Różańcu oraz z Fundacją Miejsc i Ludzi Aktywnych MiLA warsztaty na temat „Aktywne formy turystyki edukacyjnej”, które odbędą się dniach 11-13 czerwca 2014 r.

Celem warsztatów jest poznanie aktywnych form turystyki obszarów wiejskich, które spełniają funkcje odkrywania dziedzictwa regionalnego. Oferta nasza kierowana jest do nauczycieli turystyki wiejskiej, wychowawców internatu, jak również wszystkich nauczycieli zainteresowanych questingiem, który stanowi główny temat zajęć.
Questing to gra terenowa, której uczestnik odkrywa ciekawe miejsca pod względem kulturowym lub przyrodniczym. Może stanowić ofertę turystyczną, pełnić jednocześnie rolę edukacyjną i rekreacyjną. Polega na tworzeniu nie oznakowanych szlaków (questów), którą turysta przemierza posługując się wskazówkami napisanymi wierszem oraz mapą. Każdy quest prowadzi do "ukrytego skarbu" w postaci skrzynki z pieczątką, dzięki której wędrowca potwierdza rozwiązanie wierszowanej zagadki.
Nauczyciele opracują przykładowy quest pod kierunkiem dyplomowanych trenerów questigu z Fundacji MiLA z Krakowa, mgr Barbary Kazior oraz mgr Krzysztofa Florysa. Fundacja ta prowadzi działalność w zakresie turystyki zrównoważonej, przedsiębiorczości lokalnej, aktywności i edukacji młodzieży oraz partycypacji społecznych. Uczestniczyła w powstaniu ponad 80 - ciu questów w naszym kraju.
W drugim dniu nauczyciele będą uczestniczyć w sesji wyjazdowej w obrębie Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Uczestnicy zostaną zakwaterowani w gospodarstwie Obsza / Karczma Roztocze / .
www.zagrodaroztocze.pl
Obsza 138
23-413 Obsza
Mapa dojazdu znajduje się na stronie internetowej:
http://www.zagrodaroztocze.pl/article/view/link/mapa-dojazdu.html

Organizatorzy zapewniają nocleg w dniu poprzedzającym warsztaty w internacie Zespołu Szkół CKR w Różańcu.
Adres:
ZSCKR w Różańcu
Różaniec Pierwszy 94
23 - 420 Tarnogród
woj. lubelskie
 tel. (084) 68 99 382
Szkoła ułatwi również dojazd do gospodarstwa w dniu następnym do Obszy.

Ze względu na specyfikę zajęć nieodzowne będzie sportowe ubranie.

downloadProgram warsztatów

Prosimy również o dokonanie aktualnej rezerwacji związanej z pobytem.
Warsztaty są bezpłatne, koszt dojazdu do miejsca zakwaterowania ponosi szkoła.
Zofia Bończak-Plichta
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 729 73 02 wew. 27