turystyka zdrowotna ikonaKrajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie organizuje we współpracy z Opolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Łosiowie seminarium na temat „Zdrowotne aspekty w turystyce, rekreacji i gastronomii obszarów wiejskich”, które odbędzie się dniach 28-30 maja 2014 r.

Celem seminarium jest poznanie działań prozdrowotnych objętych ofertą turystyczną, możliwości wykorzystania produktów ekologicznych i regionalnych, ziół przyprawowych oraz leczniczych pochodzących bezpośrednio z gospodarstwa na przykładzie województwa opolskiego.
Harmonogram zajęć przewiduje również wyjazd do pasieki połączony z degustacją różnych gatunków miodu oraz zastosowanie produktów pszczelich w żywieniu, medycynie oraz kosmetyce.
Wykłady z apiturystyki oraz zajęcia w obrębie pasieki odbędą się pod kierunkiem dr Barbary Woś z Instytutu Turystyki i Rekreacji Politechniki Opolskiej.
Nauczyciele zapoznają się z różnorodnymi formami rekreacji oraz z działaniami prozdrowotnymi wybranych obiektów turystycznych, w tym gospodarstwa Buffalo Ranch, gdzie zostaną zakwaterowani.
Możliwość dystrybucji lokalnych produktów rolnych omówiona zostanie na podstawie tzw. „Oleskiego Koszyka” w trakcie prezentacji działalności stowarzyszenia Klaster Dobrej Żywności.
W „Uroczysku” w Dylakach gospodarze podzielą się swoją pasją uprawy ziół oraz ich wykorzystania w kuchni i w celach zdrowotnych.
Jest to już drugie seminarium organizowane ze współpracy z OODR w Łosiowie, który będzie reprezentować Pani Renata Wojas, kierownik Działu Wiejskiego Gospodarstwa Domowego i Agroturystyki.

Miejsce seminarium:
Dąbrówka Dolna, ul. Święcińska 49
46-034 Pokój, woj. Opolskie
tel. (077)427-6000, (0604)568-671
www.buffaloranch.com.pl    e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dodatkowe informacje dotyczące dojazdu zostaną przesłane na adres e-mailowy uczestników.

downloadProgram seminarium

Zofia Bończak-Plichta
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 729 73 02 wew. 27