ikona paulinenaueKrajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie organizuje seminarium wyjazdowe do Niemiec na temat: „Formy przedsiębiorczości w zakresie turystyki wiejskiej na przykładach regionu Berlin-Brandenburg”.

Program seminarium przewiduje poznanie różnego typu działalności związanej z rozwojem turystyki obszarów o walorach krajobrazowych, kulturowych oraz rolniczych.
W Brandenburgii, uznanej za krainę koni nauczyciele poznają ciekawą ofertę turystyczną stadniny w pobliżu Berlina.
Region ten słynie również z dobrze rozbudowanej sieci tras rowerowych, dlatego oprócz zapoznania się z organizacją sieci tych szlaków oraz standardami technicznymi uczestnicy będą mieli możliwość przemierzyć część trasy w obrębie Havelland rowerem.
Harmonogram zajęć przewiduje zapoznanie się z różnymi atrakcjami turystki obszarów wiejskich począwszy od przykładów w gospodarstwie ekologicznym, poprzez różne formy organizowania sprzedaży produktów regionalnych, jak również przykłady działalności w zakresie zorganizowanych form rekreacji, sportu oraz turystyki edukacyjnej.
Nauczyciele zapoznają się również z systemem kształcenia zawodowego w Niemczech.
W harmonogramie zajęć uwzględniono również spotkania z przedstawicielami organizacji lub stowarzyszeń związanych z działalnością turystyczną i promocją regionu oraz Izby Przemysłowo – Handlowej w Poczdamie.

Uczestnicy seminarium spotkają się w dniu 11 maja w niedzielę na w hali dworca PKS Warszawa Zachodnia o godzinie 12.00.
Zakwaterowani zostaną w ośrodku kształcenia rolniczego ILLUT w Paulinenaue,
w miejscowości oddalonej około 30 km. od Berlina.
Adres: ILLUT Berlin-Brandenburg e.V.
Prof-Mitscherlich-Alee, 14641 Paulinenaue, Niemcy
Planowany powrót 16 maja piątek około 18.00

Seminarium jest bezpłatne, koszt dojazdu do miejsca spotkania w Warszawie ponosi szkoła.

Ze względu na charakter zajęć prosimy uczestników zaopatrzenie się w sportowy ubiór i wygodne obuwie.

downloadProgram seminarium

Zofia Bończak-Plichta
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 729 73 02 wew. 27