logo boleslawowoKrajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie organizuje w dniach 22-24 września 2013r. w  Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego im. Józefa Wybickiego w Bolesławowie seminarium "Rozwój turystyki obszarów wiejskich w oparciu o walory folkloru i tradycje regionalne".

Uczestnicy zapoznają się z organizacją turystyki, ofertą turystyczną oraz działaniami promocyjnymi na przykładach bogatych w tradycje folklorystyczne i niezwykle ciekawych krajobrazowo krain Kociewia i Kaszub. Dodatkowym atutem jest organizowana w Bolesławowie XVIII Kociewska Wystawa i Pokaz Zwierząt Hodowlanych, której głównym organizatorem jest Zespół Szkół Rolniczych CKP w Bolesławowie.
Program seminarium został utworzony w oparciu o potencjał lokalny; przedstawia tradycje i sztukę ludową Kociewia i Kaszub, kuchnię regionalną, jak również umożliwia poznanie gospodarstw agroturystycznych wykorzystujących walory przyrodnicze regionu oraz specjalizacje hodowlane. Ciekawostką są również ocalałe, zabytkowe i funkcjonujące na tym terenie elektrownie wodne, co również zostało uwzględnione w harmonogramie zajęć.
Seminarium kierowane jest do nauczycieli uczących przedmiotów zawodowych z zakresu turystyki wiejskiej, jak również zainteresowanych organizacją imprez regionalnych.
Osoby, które zdecydują się na przyjazd w sobotę w dniu 21 września zapraszamy na spotkanie z udziałem hodowców, przedstawicieli organizacji branżowych i turystycznych, które rozpocznie się o godzinie 18.00.

Zakwaterowanie uczestników przewidziane jest w internacie szkolnym ZSRCKP w Bolesławowie.
Seminarium jest bezpłatne, koszt dojazdu do miejsca zakwaterowania ponosi szkoła.  

web downloadDo pobrania:
Program seminarium

 

Adres:
Zespół Szkół Rolniczych CKP
Bolesławowo 15
83-250 Skarszewy
województwo pomorskie

Dojazd:
Uczestnicy seminarium będą mieć możliwość skorzystania ze środka transportu organizowanego przez ZSCKP w Bolesławowie, który będzie podstawiony w miejscowości Tczew. Prosimy nauczycieli zainteresowanych tą formą przejazdu o kontakt.


Dokładny opis drogi do internatu szkolnego:

web linkOdnośnik do strony:
Mapa dojazdu