Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej organizuje w dniach 5-6 kwietnia 2013 r. wyjazd studyjny dla nauczycieli turystyki wiejskiej i przedmiotów gastronomicznych: „Działania na rzecz lokalnej infrastruktury turystycznej i kulturalnej”
 
Program będzie realizowany w oparciu o Bałtowski Kompleks Turystyczny i  wydarzenia V-tych Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej oraz Agroturystyki w Kielcach.
Uczestnicy zapoznają się z rozwojem turystyki na terenie Bałtowa i okolic , który stanowi przykład wielu inicjatyw lokalnych, współpracy władz z organizacjami pozarządowymi, jak również zaangażowania mieszkańców. Geneza powstania Parku Jurajskiego, najczęściej kojarzonego z Bałtowem jest związana z licznymi odkryciami skamieniałości dinozaurów. W ostatnich latach oferta Kompleksu Bałtowskiego znacznie wykracza poza tematykę dawnych jaszczurów, a infrastruktura turystyczna stworzyła nowe możliwości rozwoju regionu.
Nauczyciele będą uczestniczyć w pokazach rękodzieła artystycznego lokalnych twórców oraz warsztatach tradycyjnego wypieku chleba.
Znamiennym miejscem województwa świętokrzyskiego związanym z dziedzictwem kulturowym regionu, które w ramach wyjazdu będzie możliwość poznać jest Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie.  
Targi „Agrotravel” w Kielcach to najważniejsza impreza wystawiennicza w Polsce prezentująca branżę turystyczną obszarów wiejskich naszego kraju oraz Europy.  To okazja do obejrzenia szerokiej oferty wypoczynkowej na wsi opartej na jej walorach przyrodniczych i  kulturowych. Poszczególne stanowiska wystawiennicze oferują: jarmarki rękodzielnictwa
i wyrobów artystycznych, karczmy z regionalnymi i tradycyjnymi produktami kulinarnymi oraz sceny kultury.

Uczestnicy zostaną zakwaterowani w Zajeździe pod Jarem w Bałtowie, w pobliżu Parku Jurajskiego.
Prosimy o przesłanie informacji dotyczącej rezerwacji noclegów i posiłków.

Seminarium jest bezpłatne, koszt dojazdu do miejsca zakwaterowania ponosi szkoła.  

Adres:
Zajazd Pod Jarem
Bałtów 27, 27–423 Bałtów
Dojazd:
http://mapa.targeo.pl/zajazd-pod-jarem-Baltow-27-Baltow~5990690/Hotel/adres      
środkami komunikacji publicznej: PKS z Ostrowca Świętokrzyskiego PKS lub MPK         


Zofia Bończak-Plichta
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 729 73 02 wew. 27