Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej organizuje w dniach 16-18 stycznia 2012 r. w Regietowie we współpracy z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej seminarium dla nauczycieli turystyki wiejskiej „Szlaki kulturowe i tematyczne – strategia rozwoju produktu turystycznego”.
Uczestnicy seminarium poznają najważniejsze szlaki kulturowe regionu gorlickiego oraz Małopolski, poznają etapy ich tworzenia począwszy od powstania jego koncepcji, aż do wykreowania produktu turystycznego.
Istotne zagadnienia objęte programem dotyczą konstruowania szlaków i zarządzania nimi, jak również roli jednostek samorządowych i społeczności lokalnych w kreowaniu marki produktu oraz ich promocji.
W trakcie sesji wyjazdowej zostaną zaprezentowane obiekty dziedzictwa kulturowego powiatu gorlickiego, znajdujące się na trasie znanych szlaków tematycznych.
Ziemia gorlicka leży w na obszarze Beskidu Niskiego, a także Podgórza Karpackiego. Region ten niezwykle atrakcyjny dla   turystów, ma też bogatą historię i ciekawe tradycje etniczne.
W Regietowie nauczyciele zapoznają się z hodowlą koni huculskich, jak również możliwością ich użytkowania w turystyce i rekreacji.
Zapraszamy na seminarium, które odbędzie się w zimowej scenerii w niezwykle ciekawym rejonie naszego kraju.

Uczestnicy zostaną zakwaterowani w hotelu Stadniny Koni Huculskich w Regietowie. Termin rezerwacji noclegów obejmuje tylko dwie doby tzn. 16/17 i 17/18 stycznia. W przypadku potrzeby skorzystania z dodatkowego noclegu prosimy o kontakt e-mailowy lub telefoniczny z organizatorami szkolenia.  
Seminarium jest bezpłatne, koszt dojazdu do miejsca zakwaterowania ponosi szkoła.  
 
 
Adres:
Stadnina Koni Huculskich „Gładyszów”
Regietów 28
38-315 Uście Gorlickie
Dojazd: http://www.huculy.com.pl/pl/52813/0/JAK_DOJECHAC.html

 
Zofia Bończak-Plichta
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 729 73 02 wew. 27