turystaKrajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie organizuje w dniach 22-24.05.2019r. seminarium pt.: "Wykorzystanie walorów kulturowych i przyrodniczych do rozwoju turystyki i rekreacji na przykładzie regionów Opolszczyzny i Dolnego Śląska".

 

 

 

W dniach 22-24 maja 2019r. odbędzie się seminarium „Wykorzystanie walorów kulturowych i przyrodniczych do rozwoju turystyki i rekreacji na przykładzie regionów Opolszczyzny i Dolnego Śląska”. Szkolenie będzie realizowane w Jeleniej Górze, Dobkowie, Rzeszówku oraz w Starej Kraśnicy. Uczestnicy seminarium będą mieli okazje zapoznać się z ofertą przygotowaną dla turystów przez Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, które prowadzi ciekawe zajęcia kultywujące rzemiosło wiejskie oraz budownictwo ludowe w Sudetach Zachodnich. Uczestnicy będą mieli także okazję zapoznać się z ofertą turystyczną w obszarze pogranicza czesko-polskiego pomiędzy Jelenią Górą i Novým Borem -szlakiem szkła. W następnej kolejności uczestnicy zapoznają się z potencjałem turystycznym opartym na wykorzystaniu źródeł termalnych, w których temperatura dochodzi do 90 stopni Celsjusza w Uzdrowisku Cieplice, które zostało założone pod koniec XIII-tego stulecia. Na przestrzeni dziejów Uzdrowisko w Cieplicach odwiedzali: Johann Wolfgang Goethe, król Fryderyk Wilhelm III, Hugo Kołłątaj, Józef Wybicki. W dniach 23-24 maja 2019r. odbędzie się sesja wyjazdowa, podczas której uczestnicy zapoznają się z ofertą wybranych obiektów turystycznych w Dobkowie (Galeria pod Aniołem, Villa Greta, Sudecka Zagroda Edukacyjna) w Rzeszówku (Zielony Wulkan) oraz w Starej Kraśnicy (Gościniec pod Gruszą). Będzie to czas dowiedzenia się o powstałej sieci współpracy podmiotów branży turystycznej w Krainie Wygasłych Wulkanów. Podczas seminarium nauczyciele będą mieli okazję poznać kulturę slow-food, pod kątem prowadzenia działalności oraz promowania kuchni regionalnej.

Koszty wyżywienia, zakwaterowania i szkolenia pokrywa KCER w Brwinowie, natomiast nauczyciele przybywają do Jeleniej Góry w ramach delegacji służbowej.

Nocleg 22/23 maja 2019r.- Hotel Fenix-Strauss Jelenia Góra, ul. 1 Maja 88

Nocleg 23/24 maja 2019r. - Gościniec pod Gruszą Stara Kraśnica ul. Stara Kraśnica 9

 

Program seminarium

 

Osoba odpowiedzialna za organizację seminarium:
mgr inż. Katarzyna Wszeborowska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. kom.: 609 661 154