Erasmus logoKrajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie informuje, że Narodowa Agencja Programu ERASMUS +, zaakceptowała do realizacji projekt pod tytułem: „Innowacyjne technologie ograniczające energochłonność w produkcji żywności wymogiem współczesnej Europy” (numer projektu - Nr 2014-1-PL01-KA102-000445), w którym uczestniczyć mogą nauczyciele kształcenia zawodowego (teoretycznych przedmiotów zawodowych i zajęć praktycznych). Do udziału zapraszamy w szczególności osoby, które jeszcze nie uczestniczyły wyjazdach w ramach projektów. W kryteriach naboru nie ma żadnych ograniczeń odnośnie typu szkoły (zasadnicza, policealna, technikum) czy organu prowadzącego (społeczne, samorządowe, czy prowadzone przez MRiRW).

KCER zwraca się prośbą o przeanalizowanie udziału szkół w projekcie, a także przesłanie deklaracji uczestnictwa, wypełnionych przez nauczycieli, którzy spełniają kryteria udziału w wyjeździe do ośrodka DEULA Nienburg (min. znajomość języka niemieckiego, prowadzenie zajęć dydaktycznych o takiej tematyce). Do każdej z wyjeżdżających grup przydzielony będzie pracownik KCER, który będzie na bieżąco organizował pracę grupy przed i po powrocie z wyjazdu, a w szczególności podczas pobytu w organizacji przyjmującej. W ramach projektu wypracowany zostanie jego efekt materialny w formie publikacji.
Wypełnione deklaracje udziału nauczyciela, które można pobrać ze strony KCER lub z Informatora o formach doskonalenia KCER, podpisane przez uczestnika i dyrektora szkoły proszę przesłać do KCER (fax. 022/729 73 55, lub e –mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
Liczba miejsc w projekcie jest ograniczona, dlatego osoby zakwalifikowane, które będą spełniać kryteria rekrutacyjne, zostaną poinformowane o tym pocztą e-mail (1 miesiąc przed wyjazdem). Bardzo prosimy o czytelne wpisywanie adresów e-mail, bo to jest podstawowy kanał przekazywania informacji w projekcie.
Niestety, ale wolne miejsca są jeszcze wyłącznie w pierwszym terminie od 24.05 do 06.06.2015r. Natomiast w drugim terminie od 16.08 do 29.08.2015r., zgłoszenia przyjmowane są już wyłącznie na listę rezerwową.
Jednocześnie informujemy, że w przypadku dużej liczby chętnych uczestników, osoby z listy rezerwowej będą kwalifikowane na kolejny wyjazd w pierwszej kolejności.

Koordynatorem realizacji projektu jest Marek Rudziński, który udziela wszystkich dodatkowych informacji dotyczących tego projektu (tel. 606485380 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)


Koordynator projektu
Marek Rudziński