fotoKrajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie zorganizowało w dniach 13-15 lutego 2019 roku seminarium: "Nowe zalecenia dotyczące ochrony roślin ogrodniczych". Uczestnicy szkolenia poznali nowe zagrożenia dotyczące chorób i szkodników występujących sadach, uprawach warzywnych i uprawach roślin ozdobnych oraz sposoby zapobiegania rozprzestrzenianiu się gatunków inwazyjnych i metodach ich zwalczania.

1Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie zorganizowało w dniach 07-09 listopada 2018 roku seminarium „Stosowanie ziół w lecznictwie, kosmetyce i kuchni”. Uczestnicy szkolenia zapoznali się z historią ziołolecznictwa, sposobami przygotowania leczniczego surowca roślinnego oraz możliwością stosowania ziół w lecznictwie, dietetyce i kosmetyce. W seminarium uczestniczyło 33 nauczycieli ogrodnictwa i architektury krajobrazu z całego kraju.

1Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie zorganizowało w dniach 23-29 września 2018 roku seminarium wyjazdowe do Belgii. Uczestnicy szkolenia zapoznali się z innowacyjnymi rozwiązaniami w gospodarstwach, zakładach doświadczalnych oraz w szkołach i uczelniach w Belgii. W seminarium uczestniczyło 22 nauczycieli ogrodnictwa i architektury krajobrazu z całego kraju.

IMG 1Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie zorganizowało w dniach 18-20 kwietnia 2018 roku seminarium dla nauczycieli ogrodnictwa. Szkolenie odbyło się na terenie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Uczestniczyło w nim 23 nauczycieli szkół rolniczych z całego kraju.

IMG 3118Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie zorganizowało w dniach 18-20 października 2017 roku seminarium „Nowoczesna gospodarka pasieczna z wykorzystaniem pożytków z roślin ogrodniczych”. Szkolenie zostało przeprowadzone w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli. W seminarium uczestniczyło 21 nauczycieli szkół rolniczych z całego kraju.

009Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie zorganizowało w dniach 24-29 września 2017 roku seminarium wyjazdowe do Czech i Austrii. Uczestnicy szkolenia analizowali ciekawe nasadzenia w wielu zabytkowych ogrodach, byli gośćmi na Wydziale Ogrodniczym w Lednicach oraz Średniej Szkole Ogrodniczej w Valticach. W seminarium uczestniczyło 22 nauczycieli szkół ogrodniczych z całego kraju.