DSC024801Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie organizuje dla nauczycieli ogrodnictwa seminarium: "Nowości w technologiach produkcji roślin ozdobnych uprawianych pod osłonami". Seminarium odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia 2018 roku na terenie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

 

 

Rozpoczęcie seminarium zaplanowano na dzień 18 kwietnia (środa) o godzinie 12.30 w Katedrze Roślin Ozdobnych, bud. 35 (przy szklarniach); ul. Nowoursynowska 166.

W programie seminarium zaplanowano wykłady z zakresu zmian w technologiach produkcji wybranych gatunków roślin ozdobnych np.:

  • Metody uprawy róż na kwiat cięty
  • Uprawa gerbery i eustomy na kwiat cięty
  • Metody produkcji lilii na kwiat cięty; pędzenie roślin drobnocebulowych
  • Wiosenne uprawy kwiatów ciętych; lewkonii i lwiej paszczy
  • Asortyment gatunków ciepłolubnych z importu; strelicja, banksja, anturium, goździk, storczyki, wypełniacze do bukietów

Ważnymi punktami programu będzie zapoznanie uczestników seminarium z kolekcjami roślin ozdobnych w szklarniach Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu SGGW oraz z nowoczesnymi technologiami produkcji róż, anturium i storczyków w gospodarstwie szklarniowym JMP Flowers w Stężycy.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Uczestnicy pokrywają koszty dojazdu do miejsca szkolenia.

Lista uczestników szkolenia znajduje się do wglądu na Portalu Edukacyjnym Krajowego Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie.

Program seminarium