Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie organizuje seminarium dla nauczycieli ogrodnictwa „Drzewa liściaste w założeniach współczesnych i historycznych”. Seminarium odbędzie się w dniach 05-07 czerwiec 2013 roku w Zespole Szkół w Oleszycach.
Podczas seminarium nauczyciele będą rozpoznawali drzewa i krzewy  w ciekawych parkach i arboretach na terenie Polski i Ukrainy.
Poznają wartości dekoracyjne, wymagania oraz możliwości stosowania roślin ozdobnych w nowych, współczesnych nasadzeniach oraz w założeniach parkowych, dworskich i pałacowych. Wykładowcy przedstawią możliwości stosowania autochtonicznych gatunków drzew i krzewów liściastych, florę i faunę ogrodów zimowych oraz wiele ciekawych informacji rozszerzających wiedzę w zakresie dendrologii.
Dodatkowo uczestnicy seminarium zapoznają się z warunkami siedliskowymi storczyków oraz roślin z różnych stref klimatycznych w oranżerii i storczykarni przy zamku w Łańcucie. Wykładowcami seminarium będą pracownicy naukowi Uniwersytetu Techniczno-Leśnego we Lwowie oraz pracownicy arboretum w Bolestraszycach.
Limit miejsc został wykorzystany.
 
Program