handW dniach 14 - 16 marca 2018r. Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie organizuje warsztaty: Mediacje. Rozwiązywanie konfliktów w środowisku szkolnym.

Do udziału w warsztatach serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli szkół rolniczych zainteresowanych w/w tematyką.

 

 

 

Zarówno w Polsce jak i na świecie rozwiązywanie konfliktów za pomocą mediacji zdobywa coraz większą popularność. Zwolennicy tej metody podkreślają, że dzięki mediacjom można skutecznie reagować na sytuacje konfliktowe i ta reakcja może wypełniać idee sprawiedliwości lepiej niż tradycyjne działania przewidziane prawem, ponieważ pozwala na to, aby ich uczestnicy mieli bezpośredni wpływ na rozwiązanie konfliktu, na podejmowanie decyzji o formie zadośćuczynienia, czy też na określenie dalszych zasad postępowania. Ponadto mediacje umożliwiają pozbycie się negatywnych emocji i redukcję stresu. Mediacje są doskonałym narzędziem do rozwiązywania konfliktów w szkole, są też dobrym instrumentem wychowawczym. Uczą tolerancji, odpowiedzialności i wzajemnego szacunku.

Warsztaty: Mediacje. Rozwiązywanie konfliktów w środowisku szkolnym. będą prowadzone metodami aktywnymi z zastosowaniem ćwiczeń praktycznych. Dominującą formą zajęć będzie praca w grupach.

W trakcie warsztatów zrealizowane zostaną następujące zagadnienia:

  • przyczyny, mechanizmy eskalacji i skutki konfliktów w szkole,
  • sposoby komunikowania się z ludźmi w sposób umożliwiający dokonanie analizy diagnozy i rozwiązania konfliktu,
  • procedury rozwiązywania konfliktów oraz procesu mediacji,
  • praktyczne aspekty mediacji szkolnych (przygotowanie do mediacji, zasady i przebieg postępowania mediacyjnego, techniki mediacyjne charakterystyczne dla mediacji szkolnych, zasady udziały osób postronnych w mediacji, kultura spotkania mediacyjnego).

Warsztaty odbędą się w Brwinowie. Organizator zapewnia zakwaterowanie i wyżywienie oraz materiały szkoleniowe. Udział w warsztatach jest bezpłatny, uczestnicy przyjeżdżają w ramach delegacji służbowych.

Uczestnicy warsztatów otrzymają zaświadczenia potwierdzające ukończenie formy edukacyjnej.

 

Program warsztatów

 

Szczegółowych informacji o szkoleniu udziela:

Artur Rachuba

tel.: 661 420 100, (22) 729 73 02

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.