FilmW dniach 5 – 7 kwietnia Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie organizuje warsztaty: Realizacja filmu edukacyjnego. Do udziału w warsztatach serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli szkół rolniczych zainteresowanych w/w tematyką.

 

Program warsztatów obejmuje następujące zagadnienia:

  • budowa i zasady działania kamery cyfrowej,
  • budowa i rodzaje obiektywów (ogniskowa, głębia ostrości, kąt widzenia),
  • dobór parametrów przysłony i migawki,
  • rodzaje oświetlenia w filmie, balans bieli,
  • podstawy teorii filmowania (kompozycja kadru, plany filmowe, ruch kamery, perspektywa, następstwo planów),
  • zasady konstruowania scenariusza filmowego,
  • podstawy montażu filmowego.

Warsztaty odbywają się w dwóch sesjach. Pierwsza sesja w dniach 5 – 7 kwietnia 2017r. w Brwinowie (baza noclegowa CDR Brwinów, ul. Pszczelińska 99). Na zakończenie pierwszego spotkania uczestnicy dostaną do wykonania zadania (przygotowanie materiałów filmowych) na drugie spotkanie. Termin drugiego zjazdu, pierwotnie planowany na 21 – 23 czerwca 2017r. zostanie najprawdopodobniej zmieniony (zmienił się termin zakończenia roku szkolnego) i dostosowany do sugestii uczestników.

Uwaga! Warsztaty przeznaczone są dla początkujących. Warunkiem uczestnictwa jest dysponowanie kamerą lub aparatem cyfrowym z funkcją filmowania.

Warsztaty odbędą się w Brwinowie. Organizator zapewnia zakwaterowanie i wyżywienie. Udział w warsztatach jest bezpłatny, uczestnicy przyjeżdżają w ramach delegacji służbowych.

Uczestnicy warsztatów otrzymają zaświadczenie potwierdzające ukończenie formy edukacyjnej.

Szczegółowych informacji o szkoleniu udziela:

Artur Rachuba

tel. 661 420 100, (22) 729 73 02

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Program warsztatów