learnKrajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie wspólnie z Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie organizuje warsztaty: Metody i narzędzia nauczania na odległość. Szkolenie odbędzie się w trybie online, w terminie: 22 października 2020r. – 26 listopada 2020r.

 

 

Program obejmuje 40 godzin zajęć online w tym 20 godzin synchronicznych. Spotkania synchroniczne (uczestnicy dostaną link do konferencji online) będą się odbywać w każdy czwartek, w godzinach: 16:00 – 18:45.

Nauczanie w czasie pandemii to wielkie wyzwanie dla całego środowiska edukacyjnego. W zależności od zmieniającej się sytuacji epidemicznej czasowe przechodzenie w tryb pracy zdalnej może okazać się koniecznością.

Szkolenie jest przeznaczone dla nauczycieli, którzy będą przygotowywać własne szkolenia w systemie edukacji niestacjonarnej przez internet lub mieszanej. Obejmuje zagadnienia merytoryczne, techniczne, organizacyjne i administracyjne.

Podstawowe wymagania dla uczestników: umiejętność pracy w środowisku systemu operacyjnym Windows, umiejętność korzystania z internetu oraz poczty elektronicznej.

Zakres tematyczny:

  • podstawowe założenia dotyczące organizacji szkoleń przez internet,
  • możliwości i funkcje aplikacji Microsoft Office365, Teams (prowadzenie spotkań i lekcji online, udostępnianie treści),
  • korzystanie z aplikacji Zoom (planowanie spotkań, telekonferencje, rejestracja uczestników, raporty po webinarium),
  • praca na platformie Moodle (zasady tworzenia szkoleń z wykorzystaniem modułów dostępnych na platformie),
  • narzędzia kontaktów, sprawdzania postępów uczestników szkoleń i ewaluacji.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Uczestnicy zostaną wyposażeni w materiały szkoleniowe, na zakończenie otrzymają zaświadczenie potwierdzające ukończenie formy edukacyjnej.

 

Program szkolenia

 

Szczegółowych informacji o szkoleniu udziela:

Artur Rachuba

tel. (22) 729 73 02, 661 420 100

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.