agresjaW dniach 09-10 stycznia 2020 roku w Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie,  organizowane są dla kadry kierowniczej szkół i nauczycieli kształcenia zawodowego, warsztaty połączone z upowszechnianiem dobrych praktyk w zakresie realizacji staży międzynarodowych, a także wymiany doświadczeń koordynatorów z różnych projektów.

 

 

Temat przewodni tegorocznego, cyklicznego już spotkania to: „Zagraniczne staże zawodowe jako warunek rozwoju edukacji zawodowej”. W tym międzynarodowym spotkaniu udział swój już potwierdzili wieloletni partnerzy polskich szkół z Niemiec i Danii.

Do udziału w warsztatach zostali zaproszeni przedstawiciele z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, którzy przedstawią założenia do projektów w Programie ERASMUS+, jakie będą obowiązywać w terminie składania wniosków 05.02.2020.

Ze względu na dużą liczbę już zgłoszonych osób i ograniczoną liczbę miejsc noclegowych, informujemy, że z każdej szkoły może uczestniczyć tylko dwie osoby. W szczególności zapraszamy przedstawicieli szkół, które chcą samodzielnie opracować i realizować  projekty z pominięciem firm pośredniczących. Bardzo prosimy o przeanalizowanie zasadności nadesłanych zgłoszeń, ponieważ wśród nich jest dużo pracowników administracyjnych, bibliotekarzy, nauczycieli języka obcego, kierowników internatów, psychologów i pedagogów szkolnych. Warsztaty przeznaczone są wyłącznie dla osób bezpośrednio opracowujących projekty, dlatego bardzo prosimy o udział w nich nauczycieli kształcenia zawodowego, którzy znają merytoryczną problematykę kształcenia zawodowego swojej szkoły. Na szkolenie zapraszamy wyłącznie tylko te osoby, które otrzymają potwierdzenie i będą na liście osób zakwalifikowanych.

Szkolenie rozpoczyna się w czwartek (09.01.2020) o godzinie 14.00, a zakończenie zaplanowane jest w piątek, w godzinach popołudniowych. Nie rezerwujemy noclegów przed przyjazdem (środa/czwartek). Szczegółowy Program warsztatów będzie zamieszczony w ostatnim tygodniu przed szkoleniem – po potwierdzeniu godzin wystąpień poszczególnych osób.

Jeśli uczestnicy są zainteresowani zaprezentowaniem własnych doświadczeń (nie organizacji pośredniczącej) ze zrealizowanego projektu – bardzo proszę o taką informację – będzie taka możliwość, po wcześniejszym zgłoszeniu.

 

Program warsztatów

 

Dodatkowe informacje można uzyskać u osoby organizującej szkolenie:

Marek Rudziński

kom. 606485380 lub 603 279 900

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.