stressKrajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie organizuje dla  kierowników i nauczycieli wychowawców internatu w terminie 10-11.10.2019r. warsztaty na temat: "Zaburzenia związane z zachowaniem i problemy ze zdrowiem psychicznym jak współczesny problem w pracy wychowawczej i terapeutycznej w szkole".

 

 

Zagadnienia realizowane podczas warsztatów pt.  "Zaburzenia związane z zachowaniem i problemy ze zdrowiem psychicznym jak współczesny problem w pracy wychowawczej i terapeutycznej w szkole":

  1. Zaburzenia nastroju i depresja u nastolatków oraz młodych dorosłych. Rozpoznanie problemu oraz wczesna interwencja na terenie szkoły z uwzględnieniem zachowań i myśli o charakterze samobójczym. Uwzględnienie kwestii proceduralnych przy zagrożeniu aktem samobójczym.
  2. Samouszkodzenia i autoagresja - współczesne wyzwanie w pracy nad regulacją emocji u nastolatków i młodych dorosłych. Zapobieganie zjawisku zarażenia oraz wykorzystanie metod z zakresu terapii dialektyczno-behawioralnej i poznawczo-behawioralanej. 
  3. Terapia schematów w praktyce - wykorzystanie narzędzi z zakresu terapii schematu w pracy z uczniem trudnym. Poznanie dysfunkcyjnych i ograniczających schematów funkcjonowania. 
  4. Praca z trybami schematów - regulacja emocji u uczniów z zaburzeniami więzi oraz z zaburzeniami zachowania oraz problemami ze zdrowiem psychicznym. 

Adresatami warsztatów na warsztaty są kierownicy, nauczyciele i wychowawcy internatów.

Miejsce zakwaterowania i realizacji warsztatów:

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "MAZOWSZE" im. Tadeusza Sygietyńskiego w Karolinie (Centrum Konferencyjne Mazowsze)

Świerkowa 2
05-805 Otrębusy

https://www.mazowsze.waw.pl/

Koszty wyżywienia, zakwaterowania i szkolenia pokrywa KCER w Brwinowie, natomiast nauczyciele przybywają do Otrębus w ramach delegacji służbowej.

 

Program warsztatów

 

Osoba odpowiedzialna za organizację warsztatów:
mgr inż. Katarzyna Wszeborowska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. kom.: 609 661 154