architettoW dniach 15 – 17 maja 2019r. Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie organizuje warsztaty: Prezentacje ogrodów techniką rysunku i akwareli. Do udziału w warsztatach serdecznie zapraszamy nauczycieli architektury krajobrazu i ogrodnictwa ze szkół rolniczych, zainteresowanych w/w tematyką.

 

 

Podczas warsztatów uczestnicy będą poznawać tajniki rysunku artystycznego i architektonicznego  z uwzględnieniem zasad profesjonalnej perspektywy, teorii kompozycji, połączenia architektury z krajobrazem, analizy rysunkowej  krajobrazu i roślinności. Poznają zasady geometrii przestrzennej, perspektywy dwubieżnej, trójbieżnej i cyrkularnej oraz typy horyzontu  stosowane w wizualizacji przestrzennej. Będą analizować  zależności w położeniu przestrzennym i wzajemnej wielkości pomiędzy obiektami przestrzennymi oraz zależności pomiędzy widokiem perspektywicznym obiektu a położeniem obserwatora w przestrzeni.

W części praktycznej uczestnicy będą uczyli się jak rysować podstawowe schematy urbanistyczne oraz rzuty, przekroje i widoki perspektywiczne wybranych obiektów, jak przedstawić w formie  opisowej  i graficznej  architektoniczne schematy  konstrukcyjne (szczegóły w programie warsztatów).

Szkolenie będzie dostosowane do bazowych umiejętności grupy uczestników. Uczestnicy będą mogli wykonywać zdjęcia powstających prac poglądowych zarówno w trakcie wykładów jak i w trakcie zajęć laboratoryjnych. Przewidziane są korekty indywidulane  i grupowe. Uczestnicy dostaną materiały poglądowe zarówno w formie drukowanie jak i cyfrowej (ponad sto zdjęć i tutoriali).

Warsztaty odbędą się w Centrum Konferencyjnym „Mazowsze”, ul. Świerkowa 2, 05-805 Otrębusy. Organizator zapewnia zakwaterowanie i wyżywienie. Udział w warsztatach jest bezpłatny, uczestnicy przyjeżdżają w ramach delegacji służbowych.

Uczestnicy warsztatów otrzymają zaświadczenia potwierdzające ukończenie formy edukacyjnej.

Szczegółowych informacji o szkoleniu udziela:

Artur Rachuba

tel.: 661 420 100, (22) 729 73 02

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.