PWSZCelem studiów jest przygotowanie kadry dydaktycznej szkół i placówek rolniczych do podwyższenia i  uzupełnienia kwalifikacji i kompetencji zawodowych w zakresie zarządzania jednostkami edukacyjnymi oraz praktycznego i teoretycznego kształcenia rolniczego.

 

 

 

Program studiów podyplomowych obejmuje następujące moduły:

 • Zarządzanie kształceniem teoretycznym i praktycznym w obszarze rolnictwa
 • Finanse i rachunkowość w szkolnictwie
 • Podstawy prawa oświatowego
 • Nowoczesne metody produkcji rolniczej
 • Komunikacja interpersonalna 

Charakterystyka Studiów

Studia obejmują 350 godzin wykładów, seminariów i ćwiczeń (terenowych, stacjonarnych) – zgodnie z obowiązującymi przepisami, w  programie studiów uwzględniono 30 godzin indywidualnych praktyk zawodowych.

Wiedza przekazywana będzie na wykładach, ćwiczeniach oraz w czasie zajęć terenowych przez doświadczonych nauczycieli akademickich i pracowników jednostek branżowych.

Studia kończą się egzaminem oraz wydaniem świadectwa ukończenia studiów podyplomowych na poziomie VI. Absolwent uzyskuje prawo do ubiegania się o stanowisko kierownicze w wybranej placówce oświatowej.

 

Czas trwania studiów

Program studiów obejmuje 3 semestry, realizowany podczas dwudniowych zjazdów co najmniej raz  w miesiącu (sobota/niedziela)

Termin rozpoczęcia I edycji, planowany jest na semestr zimowy roku 2018/2019, uwarunkowany jest liczbą zgłoszonych kandydatów

Organizatorzy:
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa (PWSZ) Wydział Nauk Przyrodniczych i Technicznych i Wydział Ekonomii i Administracji w Skierniewicach przy współpracy  z KCER w Brwinowie.

Kierownik Studiów - prof. zw. dr hab. Andrzej Radecki – Dyrektor Instytutu Nauk Przyrodniczych

Sekretariat studiów:

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie ul. Pszczelińska 99, 05-840 Brwinów

Tel.: 22 729 66 34  lub  22 125 62 00  wew. 175, pokój nr 17

 •  mgr inż. Grażyna Bulińska, – kom. 696 41 01 91, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 •  mgr Maria Majszyk, - kom. 691 110 125  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zasady rekrutacji:

Kandydat na studia podyplomowe musi legitymować się wykształceniem wyższym - licencjackim, inżynierskim, magisterskim. Przyjęcie na studia następuje na podstawie złożonych przez kandydata dokumentów. Postępowanie kwalifikacyjne kandydatów na studia podyplomowe prowadzone jest zgodnie Regulaminem Studiów Podyplomowych w PWSZ w Skierniewicach.

Osoby zainteresowane studiami powinny dostarczyć następujące dokumenty:

 • kartę zgłoszenia uczestnictwa (do pobrania),
 • kserokopię dyplomu ukończenia studiów wyższych,

Zgłoszenia przesłać mailem na wskazane adresy:

 • mgr inż. Grażyna Bulińska - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
  - kom. 696 41 01 91
 • mgr Maria Majszyk -   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
  - kom. 691 110 125

Koszt uczestnictwa: 1800 zł za semestr, płatne przelewem na konto PWSZ w Skierniewicach,

Konto na wpłaty: PKO BP 08 1020 3352 0000 1802 0166 3681

Państwowa Wyższa szkoła Zawodowa w Skierniewicach
ul. Batorego 64C, 96 -100 Skierniewice
tytułem - za studia podyplomowe z Zarządzania Oświatą