ArchKrajobrazuKrajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie organizuje w dniach 26 – 30 listopada seminarium „Metody nauczania w dydaktyce przedmiotów zawodowych w zakresu architektury krajobrazu w oparciu o doświadczenia szkół francuskich”.  

Szkolenie to odbędzie się na zasadach współpracy z Ecole Nationale Superieure de Formation de l’Enseignement Agricole / Krajową Wyższą Szkołą Kształcenia Rolniczego / w Tuluzie.

Tematyka seminarium przewiduje zapoznanie uczestników z metodami pracy oraz organizacji kształcenia w szkołach francuskich. Nauczyciele architektury krajobrazu wykonają przykładowe ćwiczenia projektowe na terenie parków w Tuluzie. Przewidziana jest również wizyta studyjna w szkole średniej kształcącej w zakresie architektury krajobrazu.

Pod kierunkiem nauczyciela szkoły francuskiej, przedstawiciela ENSFEA uczestnicy poznają parki Tuluzy, zagospodarowanie przestrzenne tego miasta wraz ze słynnym nadbrzeżem kanału Canal du Midi. Zobaczą również inne założenia ogrodowe w Langwedocji między innymi Parc du Marquis de Gonnet, Park Raymond Chesa. Poznają obiekty średniowiecznej architektury oraz ogrodów w Carcassone oraz ogrody przy Muzeum Toulouse-Lautrec w Albi.

Seminarium ma na celu wymianę doświadczeń nauczycieli polskich i francuskich szkół oraz nawiązanie współpracy.  

Spotkanie organizacyjne przed podróżą do Francji przewidywane jest o godz. 18.30 w hotelu Gościniec ul. W. Rzymowskiego 36, gdzie zarezerwowane są noclegi w dniu 26 listopada.

Szkolenie jest bezpłatne, koszt dojazdu do miejsca zakwaterowania ponosi szkoła. 

Adresy:

Baza noclegowa -  Gościniec ul. Wincentego Rzymowskiego 36

http://gosciniec.oeiizk.waw.pl/index.php/pl/menu-strona-domowa-pl/menu-o-goscincu-pl

Zofia Bończak-Plichta

nauczyciel konsultant

tel. (22) 729 73 02 w. 27

603-325-010

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.