DSC06157W dniach 25-27 września 2017 r. w Zespole Szkół Nr 39 im. E. Jankowskiego w Warszawie odbędą się warsztaty dla nauczycieli architektury krajobrazu na temat "Wybrane aspekty aranżacji  i budowy drobnych form architektonicznych w założeniach ogrodowych".

Harmonogram zajęć przewiduje zadania projektowe z zakresu DFA / drobnych form architektonicznych  / oraz sesję wyjazdową mającą na celu zapoznanie uczestników z ciekawymi obiektami architektury krajobrazu w Warszawie.

Nauczyciele w ramach warsztatów będą pracować nad projektem schodów terenowych oraz wykonają szereg ćwiczeń z zakresu projektowania robót ziemnych i obliczania mas ziemnych.

Szkolenie obejmuje również prezentację programu do projektowania i wizualizacji ogrodów -Gardenphilia Designer oraz jego wykorzystanie w pracy dydaktycznej na przykładzie ZS Nr 39 w Warszawie.

W drugim dniu uczestnicy poznają pod kierunkiem specjalistów niektóre warszawskie założenia ogrodowe oraz ciekawe przykłady rozwiązań architektonicznych i zagospodarowania przestrzennego. Zajęcia odbędą się na terenie Ogrodu Uniwersyteckiego, Placu Europejskiego, Parku Krasińskich oraz Ogrodu Zamku Królewskiego.

Nauczyciele zobowiązani są zaopatrzyć się w materiały piśmienne:

- kalka techniczna formatu A3

- ołówki HB, 2H

- gumka kreślarska, temperówka

- przyrządy kreślarskie: linijka dł. ok. 30 cm, trójkąt kreślarski, cyrkiel

- kalkulator

Szkolenie jest bezpłatne, koszt dojazdu do miejsca zakwaterowania ponosi szkoła. 

Adresy:

Baza noclegowa -  Gościniec Rzymowskiego 36

http://gosciniec.oeiizk.waw.pl/index.php/pl/menu-strona-domowa-pl/menu-o-goscincu-pl

Wyżywienie w budynku Rzymowskiego 34

Zajęcia dydaktyczne – Zespół Szkół Nr 39 im. E.  Jankowskiego w Warszawie Bełska 1 /3

http://www.zs39.waw.pl/index.php?option=com_contact&view=contact&id=1&Itemid=93

 

Program szkolenia

 

Zofia Bończak-Plichta

nauczyciel konsultant

tel. (22) 729 73 02 w. 27

603-325-010

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.