logo CKZiUW dniach 5-7 czerwca 2017 r.  w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Gdańsku  odbędą się warsztaty "Pomiary i obliczenia geodezyjne związane z urządzaniem terenu zieleni".

 

Znaczna część godzin dydaktycznych szkolenia stanowi ćwiczenia dotyczące pomiarów sytuacyjno- wysokościowych oraz opracowania wyników celem dokonania inwentaryzacji parku. Przewidywana jest nauka obsługi różnorodnego sprzętu geodezyjnego. Większość ćwiczeń będą realizowane przy użyciu niwelatora optycznego. Nauczyciele poznają również najnowsze techniki geodezyjne; w oparciu o pomiary tachimetrem elektronicznym z wykorzystaniem specjalistycznego programu komputerowego.

Pierwszy etap ćwiczeń odbędzie się na terenie Parku Schopenhauera w Gdańsku Oruni i obejmuje zadania  zmierzające do sporządzenia mapy sytuacyjno-wysokościowej tego terenu. Drugi etap stanowi kontynuację , ale dotyczy inwentaryzacji drzewostanu. Uczestnicy poznają metody inwentaryzacji dendrologicznej, określania stanu gatunkowego i wieku drzew oraz stanu zdrowotnego i technicznego drzew i krzewów. Zapoznają się również z najważniejszymi zagadnieniami gospodarki drzewostanem .

Nauczyciele pod kierunkiem specjalisty poznają zagadnienia związane z rewitalizacją i historią Parku Oruńskiego. Omówiona zostanie problematyka ochrony i przebudowy drzewostanu oraz zabezpieczania drzew i krzewów w trakcie prowadzenia prac budowlanych.

Program szkolenia obejmuje zajęcia na terenie Parku Oliwskiego, cennego założenia ogrodowego ze względu na historię, znaczenie kulturowe oraz kompozycje przestrzenne i ciekawe nasadzenia.

Pod kierunkiem specjalisty zostanie omówiona problematyka rewaloryzacji, utrzymania i użytkowania obiektu.  

Warsztaty zostały zorganizowane na zasadach współpracy z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Gdańsku oraz z Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni.

Uczestnicy zostaną zakwaterowani w internacie CKZiU Nr 2 w Gdańsku.

Seminarium jest bezpłatne, koszt dojazdu do miejsca zakwaterowania ponosi szkoła. 

Adres:

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Gdańsku

80-058 Gdańsk, ul. Smoleńska 5/7

http://www.ckziu2.pl

 

Program

 

Zofia Bończak-Plichta

nauczyciel konsultant

tel. (22) 729 73 02 w. 27

603-325-010

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.