DSC 0534 2 800x532W dniach 9-11 stycznia 2017 roku odbędzie się seminarium „Projektowanie miejskiego ogrodu naturalistycznego” , które zostało zorganizowane na zasadach współpracy Krajowego Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie z Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku.

Stawisko, dawny Dom Iwaszkiewiczów zgodnie z wieloletnią tradycją pełni rolę ośrodka kulturalnego, w którym zarówno historia, jak i współczesność związana jest  z wydarzeniami literackimi,  artystycznymi oraz muzycznymi. Muzeum w Stawisku położone jest na terenie Podkowy Leśnej, pierwszego w Polce miasta-ogrodu, utworzonego zgodnie z ideą angielskiego architekta E. Howarda.
Cykl wykładów w ramach seminarium rozpocznie się w dniu 9 stycznia w Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewicza w Stawisku. Przedstawione zagadnienia będą obejmować m.in. podstawy współczesnych założeń naturalistycznych, różnorodność gatunkową i odmianową roślin, jak również aspekty ochrony środowiska oraz gospodarowania wodą. Zaprezentowane zostaną ciekawe przykłady współczesnych założeń naturalistycznych w aglomeracji miejskiej.
Tematyka zajęć będzie również dotyczyć zagadnień związanych z rewaloryzacją ogrodu w Stawisku w kontekście twórczości Jarosława Iwaszkiewicza oraz tożsamości tego miejsca.
Drugi etap zajęć przewiduje warsztaty, podczas których nauczyciele wykonają projekt koncepcyjny ogrodu naturalistycznego w Stawisku.
Zaplanowano również sesję wyjazdową do pobliskiej Podkowy Leśnej oraz zapoznanie uczestników warsztatów z tradycją tego miasta-ogrodu,  jakim jest corocznie  organizowany Festiwalu Otwartych Ogrodów.
Prezentacja prac projektowych, dyskusja nad zaproponowanymi rozwiązaniami odbędzie się w dniu 11 stycznia w Muzeum im. A. J. Iwaszkiewiczów w Stawisku.

Organizator zapewnia:
•    materiały do projektowania: mapy, zdjęcia projektowanego terenu
•    salę z dostępem do WiFi oraz rzutnikiem multimedialnym
Uczestnicy zaopatrują się we własnym zakresie w pozostałe materiały niezbędne do wykonania projektu:
•    blok rysunkowy – 1 szt./ uczestnika
•    kredki, flamastry do rysowania i szkicowania , cienkopisy  wg. uznania, jednak każdy powinien mieć możliwość rysowania zarówno w wersji czarno-białej jak i w kolorze
•    ołówek 2B, ołówki cienkie 2B i HB ( np. grubość wkładu 0,1 lub 0,2 mm ) – ew. inne
•    kalka szkicówka w rulonie ( wysokość rulonu 33 cm ) 1 rolka / zespół
•    ew. laptop / minimum 1 laptop z dostępem do WiFi /

Seminarium jest bezpłatne, koszt dojazdu do miejsca zakwaterowania ponosi szkoła. 
Nauczyciele zostaną zakwaterowani w hotelu Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.
Ze względu na wczesną porę rozpoczęcia zajęć w pierwszym dniu szkolenia, dokonano rezerwacji miejsc noclegowych począwszy od dnia 8 stycznia. 

download PROGRAM SEMINARIUM

Adres:
05-840 Brwinów, Pszczelińska 99 

Zofia Bończak-Plichta
nauczyciel konsultant
tel. (22) 729 73 02 w. 27
603-325-010
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

800x600

W dniach 9-11 stycznia 2017 roku odbędzie się seminarium „Projektowanie miejskiego ogrodu naturalistycznego” , które zostało zorganizowane na zasadach współpracy Krajowego Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie z Muzeum

im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman",serif;}

Zapisz