PA082255Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej organizuje w dniach 24-30 kwietnia 2016 roku seminarium "Współczesne metody rewaloryzacji i konserwacji ogrodów na przykładach założeń pałacowo – ogrodowych Francji".

Zagadnienia omawiane w trakcie wizyt studyjnych dotyczą parków zabytkowych;  w szczególności adaptacji historycznych struktur do potrzeb współczesnych użytkowników, możliwości zachowania substancji zabytkowej, architektury parkowej oraz stosowanych nawierzchni.

Nauczyciele poznają historyczne parki publiczne Paryża oraz  ogrody rezydencjonalne w okolicach miasta: Vaux-le-Vicomte, Fontainebleau i Sceaux.

Celem wyjazdu jest również zapoznanie się uczestników z Ogrodem Królewskim w Wersalu – wzorcowym przykładem sztuki ogrodowej baroku według projektu André le Nôtra.

W takcie zajęć zapoznają się z historią tego obiektu, jak również z jego obecnym stanem oraz zasadami prowadzenia prac konserwatorskich. Seminarium odbędzie się pod kierunkiem dr Doroty Sikory reprezentującej Wydział Katedry Sztuki Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, pracownika merytorycznego Instytutu Dziedzictwa Narodowego oraz specjalistów francuskich zajmujących się zagadnieniami rewaloryzacji i konserwacji wybranych obiektów architektury ogrodowej.

Uczestnicy w ramach seminarium wykonają zadania dotyczące form historycznej szaty roślinnej, elementów architektury ogrodowej oraz form współczesnej infrastruktury turystycznej w zabytkowych parkach i ogrodach.

Limit miejsc na seminarium został wyczerpany.

download Program seminarium

 

Zofia Bończak-Plichta
nauczyciel konsultant
tel. (22) 729 73 02 w. 27
603 325 010
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.