VersaillesKrajowe Centrum Edukacji Rolniczej organizuje w dniach 04-11 października  2013r. roku seminarium na temat "Współczesne trendy w architekturze krajobrazu - style, aranżacje, technologie oraz funkcje zagospodarowania terenów zieleni".

Program seminarium przewiduje sesję wyjazdową do współczesnych parków Paryża, jak również historycznych założeń ogrodowych, głównie słynnego twórcy ogrodów André Le Nŏtre w Wersalu i Voux–le –Vicomte.

Zajęcia umożliwią zapoznanie się z kształceniem we Francji w zakresie architektury krajobrazu. Przewidziane jest spotkanie z przedstawicielami szkoły rolniczej w Brie-Comte-Robert Lycée Agricole Bougainville oraz Wersalskiej Wyższej Szkoły Architektury Krajobrazu Ėcole Nationale Supérieure de Paysage Versailles Marseille ( ENSP Versailles Marseille).

Ważny punkt programu stanowi  Międzynarodowy Festiwal Ogrodów  w Chaumont nad Loarą. Autorami realizowanych projektów ogrodów festiwalowych są architekci krajobrazu z całego świata, którzy zostali wyłonieni na zasadach konkursu. Festiwal nie tylko cieszy się ogromną popularnością, ale nadaje nowe trendy w sztuce ogrodowej.  
Dolina Loary, wraz ze słynnymi zamkami znana jest ze wspaniałych krajobrazów i dziedzictwa kulturowego wysokiej rangi. W ramach seminarium nauczyciele będą mieć możliwość poznać założenie pałacowo-parkowe Amboise, w którym są prezentowane liczne pamiątki związane z twórczością Leonardo da Vinci.

Wyjazd do Francji poprzedzony jest wspólnym spotkaniem uczestników w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Mieczysława Rataja w Mieczysławowie.

Z powodu dużej liczby zgłoszeń limit miejsc został wyczerpany.


web downloadDo pobrania:
Program seminarium