Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej organizuje w dniach 15-19 października  2012 roku w St. Brieuc we Francji wyjazd studyjny dla nauczycieli uczących przedmiotów z zakresu turystyki wiejskiej: "Turystyka wiejska jako czynnik rozwoju obszarów wiejskich na przykładzie działań regionu Bretanii".
W trakcie wyjazdu studyjnego odbędą się zajęcia mające na celu poznanie systemu kształcenia w dziedzinie turystyki wiejskiej oraz prowadzenia działalności turystycznej na obszarach wiejskich regionu Bretanii.

Program obejmuje wizyty w gospodarstwach agroturystycznych z możliwością poznania oferty turystycznej, praktycznych aspektów jej tworzenia w oparciu o współpracę ze społecznością lokalną. Podczas wizyt studyjnych zostaną zaprezentowane rozwiązania zmierzające do aktywowania środowiska w celu podejmowania działalności na rzecz rozwoju wsi.

Nauczyciele poznają formy kształcenia oraz bazę dydaktyczną Liceum im. Jeaun Moulin w  St. Brieuc – szkoły kształcącej w kierunkach rolniczych; jak również w zawodzie technik turystyki wiejskiej.

Atutem wyjazdu studyjnego jest niezwykle atrakcyjny region jakim jest Bretania - pięknie położona kraina północno-zachodniej Francji o ciekawej historii i tradycjach , urzekająca bogactwem przyrody, określana często jako centrum francuskiego rolnictwa.  

Spotkanie uczestników odbędzie się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja w Mieczysławowie dnia 13 października 2012 r.   
Adres szkoły
99-314 Mieczysławów 2
woj. łódzkie

Seminarium jest bezpłatne, koszt dojazdu do miejsca spotkania uczestników ponosi szkoła.  

Z powodu dużej liczby zgłoszeń limit miejsc został wyczerpany.
 

Zofia Bończak-Plichta
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 729 73 02 wew. 27