Informacja o nowych planach nauczania dla zawodu mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych (834103) oraz technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki (311515)

ciagnikZe względu na dużą liczbę zapytań, informujemy, że po opracowaniu planów nauczania, zostały zawieszone prace nad opracowaniem programów nauczania. KCER nie otrzymało żadnego zlecenia na takie zadanie, a także nie zostało to uwzględnione również w planie pracy na 2016/2017 rok.
Od 01.09.2017 we wszystkich klasach pierwszych obowiązywać będą nowe podstawy programowe, zmieni się oznaczenie kwalifikacji, a także ich zakres merytoryczny, powstały nowe lub zostały połączone w niektórych zawodach – zgodnie z projektem rozporządzenia w sprawie podstawy programowej kształcenia w zawodach.

Czytaj więcej...

Dni otwarte NEW HOLLAND

NewHollandW dniu 17 lutego 2017 roku Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie we współpracy z firmą NEW HOLLAND organizuje dla nauczycieli techniki rolniczej udział w dniach otwartych fabryki. Zapraszamy na nie w pierwszej kolejności osoby będące słuchaczami studiów podyplomowych z agrotroniki, które już wpisały się na listę uczestników. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, dlatego zapraszamy również inne osoby, zainteresowane tą tematyką – wystarczy przesłać zgłoszenie do KCER, na tradycyjnym formularzu zgłoszeniowym – wypełnione na komputerze.

Czytaj więcej...

Informacja o warsztatach: Inżynieria rolna – wykorzystanie techniki w gospodarstwie rolnym – wyjazd studyjny

infoUWAGA ZMIANA TERMINU WARSZTATÓW! W dniach 18- 22 stycznia 2017 roku Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie we współpracy z Lubuskim Ośrodkiem Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych w Kalsku, organizuje seminarium połączone z wyjazdem studyjnym na Targi „Grüne Woche”. Seminarium adresowane jest do nauczycieli kształcenia zawodowego zainteresowanych wykorzystaniem techniki rolniczej w gospodarstwie domowym i rolnym, przetwórstwie spożywczym, z możliwością zastosowania energii odnawialnej.

Czytaj więcej...

Informacja o warsztatach: Agrotronika i rolnictwo precyzyjne – eksploatacja agregatów i systemów sterowania

agrotron glowneW dniach 03-04 listopada 2016 roku Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie we współpracy z firmą John Deere, organizuje warsztaty dla nauczycieli techniki rolniczej - wyłącznie dla tej grupy nauczycieli, ze szkół przygotowujących kadrę do kształcenia w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Warsztaty odbędą się w ośrodku szkoleniowym John Deere, który zlokalizowany jest w Tarnowie Podgórnym.

Czytaj więcej...

Informacja o warsztatach: Agrotronika i rolnictwo precyzyjne – eksploatacja agregatów i systemów sterowania

precyzyjne ikonaW dniach 05-06 października 2016 roku Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie we współpracy z firmą John Deere, organizuje warsztaty dla nauczycieli techniki rolniczej. Głównym jego adresatem są osoby organizujące kształcenie praktyczne w szkołach kształcących w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki (kadra kierownicza, dyrektorzy szkół). Warsztaty odbędą się w ośrodku szkoleniowym John Deere, który zlokalizowany jest w Tarnowie Podgórnym.

Czytaj więcej...

Informacja o nowych planach nauczania dla zawodu mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych (834103) oraz technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki (311515)

logo InfoW dniu 8 czerwca 2016 roku zostało podpisane rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej zmieniające rozporządzenie w sprawie podstawy programowej kształcenia w zawodach, które zostało opublikowane w dzienniku ustaw z dnia 23 czerwca 2016 r. (poz. 894).

Czytaj więcej...

 

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi  Ministerstwo Edukacji Narodowej  Ośrodek Rozwoju Edukacji  Polski Komitet Normalizacyjny  logo cdr light